Cvičitelky

Dagmar Švébišová

narozena 1959 ve znamení berana

licence instruktora kalanetiky, diplom aerobic basic, Pilatesova metoda

specializace na posilovací formy jako kalanetika, pilates - s využitím především váhy vlastního těla

V současnosti u nás necvičí.

Radka Vokatá

narozena 1977, aerobiku se věnuje od roku 1997

specializace na aerobik, step-aerobik a posilovací formy jako P-class a body-styling

Ač se to zdá neuvěřitelné, v Klecanech cvičím již 11. rokem. Od roku 2008, kdy jsme se s manželem přestěhovali do Řeže, se v mém životě udály 4 úžasné, velké změny. Tři z toho naprosto zásadní (narodily se nám tři děti) a ta čtvrtá událost dostala jen o něco méně času a pozornosti a přitom mi přináší téměř stejnou dávku radosti. Aerobik v Klecanech je vlastně mé čtvrté dítě a hýčkám si ho a rozmazluju víc než své vlastní děti.

Když jsem po porodu první dcery přemýšlela, kde budu v novém bydlišti cvičit, šťastná náhoda mne svedla dohromady s Dášou Švébišovou, která tou dobou vedla sama cvičení v Klecanech. Díky podobnému přístupu ke cvičení a lidem jsme si hned padly do oka a já jsem díky Dáše našla místo, kde můžu vést hodiny pro lidi. Za tu dobu se z mých sousedek staly cvičenky, z mnoha cvičenek se staly kamarádky a z většiny ostatních alespoň dobré známé. A tak se na cvičení těším dvojnásobně - nejen že se hezky unavím a vyplavím endorfiny, ale také že prohodím pár slov s milými lidmi. A to je přesně ten důvod, proč to dělám. Sport má spojovat lidi a přinášet radost do života . A když mi děvčata řeknou, že je díky cvičení přestala bolet záda, nebo že při soustředění se na sestavu přestaly myslet na své starosti a vyčistily si hlavu, je to pro mě ta nejlepší odměna.

Od září 2015 jsem opět nastoupila do práce, ale cvičení zůstává mojí prioritou. Klecany bych nevyměnila za žádné pražské fitko a doufám, že postupně najdu víc času na všechno kolem a zase něco vymyslíme a podnikneme. A i kdyby ne - dvě hodiny týdně jsem tu pro všechny, kdo si chtějí zacvičit, odreagovat se a třeba se i pobavit. Těším se na vás!

 

Klára Košacká

narozena 2000

studentka, absolventka kurzu Cvičitelka aerobiku III. a II. třídy

Před pár lety jsem s mámou a známými začala chodit na Radčiny hodiny aerobiku a dost se pro něj nadchla. Radka mi po nějaké době navrhla, jestli se nechci aerobiku věnovat víc a udělat si cvičitelský kurz. Zkusila jsem to a nějakým zázrakem mám teď certifikát.

Aerobik mě baví jak v roli cvičenky, tak v roli cvičitelky, což jsem měla příležitost si vyzkoušet při záskoku. Kromě aerobiku tancuji občas i zumbu, takže bych chtěla postupem času dělat hodiny spíše tanečního charakteru.

Přijďte se nadchnout stejně jako já a zkusit něco nového.

Budu se těšit a třeba i na některé hodině naviděnou!